poniedziałek, 24 października 2016

Finally

Nareszcie! Wiem, że jest poniedziałek ale tak naprawdę dopiero dzisiaj znalazłam te 20 minut żeby wstawić jakiegoś posta, bo niestety trzeba przyznać iż na bloga wkradł się "MAŁY" marazm :(. Na początek kilka zdjęć.

Nie mogło zabraknąć zdjęcia Marysi ♥

Malutka rośnie jak na drożdżach, niedługo minie miesiąc odkąd jest na świecie. Muszę przyznać, że całkowicie zawładnęła moim serduszkiem i pomimo nauki staram się poświęcać jej najwięcej czasu by odciążyć trochę mamę, która pomaga mojej siostrze w wychowaniu córeczki.Moje prace na wystawie! Jestem z siebie taka dumna, to takie cudowne uczucie zobaczyć swoje dzieła na wystawie, którą każdy może oglądać :)Jesień, pomimo deszczu wciąż zachwyca.

Zdjęcia zdjęciami, jesień jesienią, jednak chciałabym dzisiaj poruszyć pewien temat. Zastanawialiście się kiedyś nad tym czemu na świecie dzieje się tak a nie inaczej? Dlaczego ludzie, którzy Cię nie znają w Twoim środowisku Cię od razu skreślają a Ci spoza Twojego środowiska robią wszystko, żeby Cię poznać? Ten temat nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Wyobraźmy sobie dziewczynkę, która idzie do nowej szkoły gdzie nikogo nie zna. W jednej szkole byłaby akceptowana, natomiast w innej wyśmiewana. Dlaczego? Bo w tej jednej szkole nie jest ważne czy jest się nowym, nie jest ważne czy Cię znają, ważne jest to że chcą Cię poznać i dać Ci szansę. Natomiast w tej drugiej szkole od razu stawiają na Tobie krzyżyk i nie dostajesz szansy na wykazanie się. Taki problem nie jest tylko w szkołach ale wszędzie. Naprawdę, nawet niektórzy dorośli mają z tym problem. Czy trzeba być "na topie" żeby Cię polubili? Czy trzeba być sobą? Ciężko powiedzieć co siedzi w głowach ludzi. Nie wiemy o czym myślą. Zastanawialiście się kiedyś "co by było gdyby"? Myślę, że nie warto się nad tym głowić. Tak naprawdę nie zmienimy ludzi nie ważne jak bardzo byśmy tego chcieli. Spójrzmy na to z drugiej strony - świat jest piękny. Żyjmy, bądźmy sobą, cieszmy się chwilą i nie przejmujmy się innymi. 

Jak to napisał Éric-Em­manuel Schmitt 
"codziennie patrz na świat, jakbyś go oglądał po raz pierwszy"

Niezdara

2 komentarze: