czwartek, 12 października 2017

Healh..."Wyobraź sobie że życie polega na żonglowaniu pięcioma piłkami. Ich nazwy to praca, rodzina, zdrowie, przyjaciele i prawość. Wszystko udaje ci się utrzymywać w powietrzu. Ale pewnego dnia wreszcie do ciebie dociera, że praca jest gumową piłką. Jeżeli ją upuścisz, odbije się i wróci. Pozostałe cztery piłki - rodzina, zdrowie, przyjaciele, prawość - to szklane kule. Jeśli się którąś upuści, może się obić, wyszczerbić lub nawet roztrzaskać."
James Patterson

Z góry przepraszam, ale posta pisałam na telefonie :/

Czym jest zdrowie? To pytanie zadał nam dzisiaj wykładowca na Propedeutyce Zdrowia Publicznego. Na początku skupiłam się na tym, że zdrowie jest najważniejsze, że zdrowie jest niezwykle cennym darem, którym został obdarzony prawie każdy z nas. Jednakże dopiero później pomyślałam o tym, że rodzą się ludzie chorzy, którzy już od chwili przyjścia na świat muszą z tą chorobą żyć. Wtedy oni najbardziej doceniają ten fakt, że choroba jest "darem". Ale są też ludzie, którzy rodzą się zdrowi i choroba dotyka ich dopiero po pewnym czasie, oni też wtedy zaczynają doceniać ten fakt. Każdy z nas ma własne spojrzenie na to czym jest zdrowie i każdy uważa inaczej. Ale musicie się ze mną zgodzić, że bez zdrowia nasze życie nie ma sensu. Dlatego jeśli chcemy przedłużać nasze życie to w zdrowiu, a nie w chorobie. Więc dbajmy o siebie i pamiętajmy o tym, że żyjemy tylko raz. Zróbmy wszystko, żeby nasze życie było długie, ale żeby było to życie w zdrowiu. Mamy dla kogo żyć, mamy kogo kochać i mamy dla kogo się uśmiechać. Pamiętajcie, że żyjemy tylko raz. 

"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli." 
Paulo Coelho

Niezdara

1 komentarz:

 1. Amazing post, dear, so nice and interesting, and so educative, too!
  Lovely, dear! Thanks for sharing. You have amazing blog dear, and I really like it.
  Maybe follow for follow? I'd love it.
  Let me to know on my blog. Hope you will visit me.
  Maleficent

  OdpowiedzUsuń