poniedziałek, 15 stycznia 2018

Popularity

Dzisiaj podczas rozmowy z koleżanką zupełnie niespodziewanie złapała mnie wena, a właściwie to Wiktoria (pozdrawiam Cię serdecznie ♥) się do niej przyczyniła poruszając temat popularności.

Znalezione obrazy dla zapytania high school musical


"Popularność to zwierzę, które karmi się samo sobą." Éric-Emmanuel Schmitt

 Znalezione obrazy dla zapytania wredne dziewczyny

Czym tak na prawdę jest popularność? 

Według słownika popularność to inaczej "sława, chwała, zapotrzebowanie, pozycja, huk, ranga, rozkwit, wartość, zasięg, sukces". Według mnie popularność to stan, który ogarnia ludzi zupełnie niespodziewanie, bierze ich w swoje szpony a oni się temu poddają. Niektórzy są od tej popularności uzależnieni, inni czują się nieswojo, a jeszcze inni uważają, że to ich obowiązek. Osoby popularne mają poczucie, że gdyby nie oni to nic "nie funkcjonowałoby normalnie". 
Kolejną ważną sprawą jest to, że "popularsi" nawet będąc czasem nieświadomymi używają manipulacji. Na blogu "psychologytoday" zostało opracowane 11 technik psychologicznej i emocjonalnej manipulacji.

1. Przewaga własnego boiska
2. Manipulowanie faktami
3. Przytłaczanie faktami i statystykami
4. Przytłaczanie procedurami
5. Podnoszenie głosu i negatywne emocje
6. Przykre niespodzianki
7. Niewiele czasu na decyzję
8. Złośliwe żarty celowane w Twoje słabostki
9. Ocenianie i krytykowanie
10. Unikanie kontaktu
11. Udawanie niewiedzy

Musicie się ze mną zgodzić, że wiele razy można było się spotkać z kilkoma z tych technik. Teraz chciałabym się skupić po kolei na osobach, które są wplątane w popularność. Chciałabym ich podzielić na trzy typy: aktorów, liderów i obserwatorów.


Aktorzy

Znalezione obrazy dla zapytania aktor
"Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie."

To osoby, które są popularne żeby przypodobać się innym. W rzeczywistości to nieśmiałe osoby, które nie potrafią się odnaleźć i nie wiedzą jeszcze kim do końca są. Jak to działa? Z takimi osobami rozmawiając prywatnie, osobiście, bez obecności osób trzecich można się dogadać bez problemu, można nawet odnieść wrażenie, że są miłe i wiedzą czego chcą. Jednak prawda wychodzi na jaw, kiedy przychodzą znajomi tej osoby, wtedy widać jak drastycznie zmienia się postawa i zdanie danej osoby. 

Liderzy

Znalezione obrazy dla zapytania lider
"Lider musi być mądry. Lider musi być bezlitosnym manipulatorem, a nie tylko zbirem.  Wielcy przywódcy powinni wiedzieć, kiedy manipulować, a kiedy stawać do konfrontacji. A ponad wszystko - kiedy podejmować wszelkie ryzyko"

To osoby, które ze swoją popularnością czują się bardzo dobrze. Czasem bywają wyniosłe, bezwzględne i dumne. Jednak tak naprawdę to zależy od lidera i środowiska w którym on przebywa. Do takich osób czuć respekt i widząc je od razu wiesz kim są. 

Obserwatorzy

Podobny obraz
"Rola obserwatora zawsze jest bardzo ważna, obserwator to świadek, który widzi, zapisuje, może zachować wszystko w pamięci lub upublicznić. Obserwator to obserwator, niczego nie doradza, niczego nie konsultuje."

Obserwatorów zdecydowanie można przyrównać do aktorów, jednakże one nie do końca chcą tej popularności. W przeciwieństwie do aktorów czują się z tym źle i każdego dnia zakładają swego rodzaju maskę. Jednakże nie udzielają się, nie odzywają się.  Można też powiedzieć, że "jakby nie chciały to nie muszą". Jednak właśnie one czują, że w tym towarzystwie musi być osoba "zdrowo" myśląca, która nie daje się ponieść całej tej otoczce.

Popularność od drugiej strony

"Popularność można przyrównać do bogactwa, posiadanie go same w sobie nie jest złe. Zależy co dalej się z nim robi"

Popularność oznacza to, że ktoś jest lubiany przez wiele osób. Niektórzy patrzą na popularność jako coś złego, nie zawsze osoby które są jej poddane są złe. Czasem jest wręcz przeciwnie. Są one pomocnikami, wspierają innych w wyborach, prowadzą, pokazują i uczą. Jak być dobrym przewodnikiem/popularsem?

1. Bądź sobą
2. Postępuj zgodnie ze sobą i swoimi zasadami
3.  Bądź pewny tego co robisz
4. Dawaj dobry przykład
5. Pomagaj innym, ale też wymagaj

To by było tyle na dzisiaj. Życzę Wam miłego dnia Kochani!

Niezdara

5 komentarzy:

 1. Mi tam jakoś nie zalezy na popularności i sławie :D
  Zapraszam do mnie, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post <3 bardzo mi się podoba :* oraz super blog :) obserwuję i zostaję tu na dłużej :D zapraszam http://mysterious-natalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ohh, pięknie, nie mogłabym tego lepiej ująć <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post!
  Dzięki za odwiedziny na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze przedstawione z każdej strony. Pozdrawiam. :)
  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń