poniedziałek, 20 lutego 2017

Recipe for luck

"Przepis na szczęście bardzo prosty: Bądź zadowolona - z siebie, ludzi, słońca, zapachu kawy z cynamonem. Z czego tylko się da. Znajdź powód."Ostatnio się zastanawiałam nad wszystkim co nas otacza. Coraz mniej ludzi się uśmiecha, często spotykamy te sztuczne, wymuszone uśmiechy co jest bardzo przerażającym faktem. Nie zastanawia Was to czemu co raz to brakuje nam powodów do radości? Nie. Źle zadałam pytanie. Nie zastanawialiście się czemu nie umiecie znaleźć powodów do radości? Powód jest prosty. Wciąż nasze oczy są zamknięte i nie możemy spojrzeć na świat w pełni. To tak jakbyśmy się bali, że jak je szerzej otworzymy możemy zobaczyć coś czego nie chcemy zobaczyć. Ale tak naprawdę to nie o to chodzi. Nie ma czego się bać, bo "odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu." Dlatego niech nam nie braknie tej odwagi, żeby wreszcie w pełni żyć! Może nas coś w końcu zaskoczy? Może w końcu zauważymy to co jest niewidoczne.

"Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa"

1. Uśmiechaj się. Nie ważne kiedy, nie ważne jak. Po prostu szczerze się uśmiechnij.

Na Starym Mieście na jednej z głównych uliczek siedzi pewien Pan, którego spotykam za każdym razem jak się tam pojawiam. Nie zawsze mam ze sobą drobne, dlatego ofiarowuję mu swój uśmiech. Nawet nie wiecie jak to może podnieść człowieka na duchu.

2. Nie myśl o tym co było kiedyś tylko skup się na tym co masz teraz.

Przestań rozmyślać wciąż o przeszłości. To ona nas ukształtowała i to dzięki niej jesteśmy tacy jak teraz. Dlatego przestań wciąż się zadręczać tym co było kiedyś. Obudź się i ŻYJ!

3. Za każdym razem kiedy pomyślisz o czymś smutnym pomyśl o ważnej dla Ciebie rzeczy, bądź osobie.

Towarzyszy Ci uczucie smutku, bądź jesteś zagubiony? Porozmawiaj z kimś, rozmowa zawsze pomoże. Posłuchaj muzyki, ona też jest dobrą terapią. Ale przede wszystkim zamknij oczy, skup się na swoim oddechu i lekko unieś swoje kąciki ust do góry. Gwarantuje Ci, że na pewno poczujesz się lepiej.

4. Bądź sobą i szanuj siebie.

Nie patrz na to co robią inni, patrz na siebie. "Nie pozwól nikomu decydować o twoim życiu, bo w tedy zostaniesz kimś, kim nie powinnaś być. Będziesz nikim. Będziesz człowiekiem na zawsze skłóconym z życiem." Uśmiechnij się Drogi Czytelniku i pamiętaj o tym, że jesteś wyjątkowy. Każdy z nas jest, nie zapominaj o tym.

5. Szanuj innych.

Jeżeli poprzedni punkt został przez Ciebie wykonany, to czas aby teraz pomyśleć też troszeczkę o innych. Jak już pisałam w punkcie 1 uśmiech też może być oznaką szacunku. Wiem, że sobie poradzisz wystarczy tylko się rozejrzeć. Może być Ci czasem ciężko, ale nie przejmuj się. Dobry uczynek zawsze wraca i kiedy komuś okażesz szacunek bądź pomocną dłoń to zawsze do Ciebie to wróci.

Takich punktów mogłabym napisać o wiele, wiele więcej ale chciałabym żebyś to Ty napisał je zgodnie ze sobą i swoimi przekonaniami. Po przeczytaniu tego posta przez cały tydzień uśmiechaj się mimo wszystko, a potem napisz mi o tym jak się czułeś Drogi Czytelniku. To takie małe doświadczenie, jestem ciekawa jak Ci to wyjdzie dlatego śmiało pisz w komentarzu a jakby coś poszło nie tak to po prostu na mnie nakrzycz ;) 

Pamiętaj tylko, że "nie można w życiu mieć wszystkiego, ale trzeba do tego dążyć. bo szczęście to nie cel w sobie, ale styl życia.."

Niezdara
14 komentarzy:

 1. Prosto i bardzo treściwie!
  Super rady :*


  Zapraszam do mnie ^.^
  VANILOVE ♥ <----- klik ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre rady ;D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozytywne myślenie i nie przejmowanie się drobnostkami to dużo, wiadomo ze nie zawsze każdy będzie miał super dzień i nie zawsze będzie tak jak my tego chcemy, ale to nie znaczy by chodzić cały czas przygnębionym. To prawda, że uśmiech daje wiele :)

  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<
  Zapraszam Cie do wzięcia udziału w małym rozdaniu na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super rady. Według mnie trzeba brać od życia to co najlepsze! Zauważać pozytywy i wierzyć w siebie, a jakoś to będzie :)
  Obserwuję :)
  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Punkty 2 i 5 według mnie są najistotniejszą rzeczą w naszym życiu.
  Pozdrawiam, shikatemeku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo fajny post :D
  Pozdrawiam Cieplutko ❤

  blondbme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. to prawda, kiedy zaczyna się uśmiechac świat od razu staje się jakiś barwniejszy

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie rady są takie prawdziwe. Teraz ludzie się prawie wgl nie uśmiechają, jest tyle zawiści i fałszywości. Ja zaczęłam mówić dzień dobry wielu ludziom, których mijam codziennie, obdarzam uśmiechem sprzedawczynie w sklepach, i obcych ludzi. Jest szansa, że to odwzajemnią, bo promienie pozytywizmu powinny się pojawić!
  Super post kochana ♥
  lipcowaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne rady. Dziękuję że piszesz takie piękne rady które pozwalają mi zmieniać swoje życie na lepsze. Uśmiech jest największą bronią człowieka, zwalcza zło, zmienia punkt widzenia, daje nam poczucie szcześcia, a szczęście jest w nas, możemy je ofiarować innym ludziom :) Gdy mi smutno myślę o jednej dziewczynie która sprawia że jestem szczęśliwy, daje mi uśmiech, uczy bym uśmiechał się jeszcze więcej , dziękuję jej za to codziennie dając swoje serce. Pozytywne myślenie daje dużo! Polecam Zeus-a Siewca :) Dziękuję za tak piękną notkę, czekam na więcej.

  K.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej, napisałaś to w taki wspaniały sposób, prosto od serca <3 Zgadzam się z tobą w 100 %, kiedy człowiek się uśmiecha świat staje się od razu bardziej kolorowy i optymistyczny. Najważniejsze jest to by mieć dobre nastawienie do życia :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! http://unrealizable-nathalie.blogspot.com/2017/02/valentines-day.html?m=1#comment-form

  OdpowiedzUsuń