poniedziałek, 9 maja 2016

Friendship


"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać"

Antoine de Saint-Exupéry


Czym jest przyjaźń? Ale ta prawdziwa? Tak naprawdę ciężko to opisać to się czuje. Przyjaźń jest jak coś nieosiągalnego, jest czymś co daje nam poczucie bezpieczeństwa, bliskości drugiej osoby. Przyjaźń to nie tylko słowa, cytaty, ale to ta druga osoba, która znaczy dla nas wszystko.  Cytując Arystotelesa "Przyjaciele - jedna dusza w dwóch ciałach" nie sposób nie zauważyć ile te słowa niosą w sobie prawdy. Każdy z nas ma takiego przyjaciela, który jest dla niego oparciem dla którego jesteśmy w stanie znieść każdy ból. Lecz nie wystarczy posiadać takiego przyjaciela, trzeba też umieć pielęgnować to uczucie, trzeba umieć o nie walczyć.Możemy być jak Mały Książę, który dla Róży robił wszystko, który swą przyjaźń pielęgnował, który o swoją przyjaźń dbał, był w stanie walczyć o nią. Jednak to ogromne poświęcenie małego chłopca niewiele dało, ponieważ jeśli dwójka ludzi nazywa siebie przyjaciółmi, to różne działania powinny być podejmowane z obu stron a nie tylko z jednej. "Jeśli chce się mieć przyjaciela, trzeba też chcieć prowadzić o niego wojnę; aby zaś prowadzić wojnę, trzeba umieć być wrogiem." - Fryderyk Nietzsche. Tak długo można pielęgnować przyjaźń i o nią walczyć, a tak szybko można ją stracić. Są osoby, które mają przyjaciół od najmłodszych lat i związek pomiędzy dwójką tych ludzi, ta więź jest niesamowicie silna. Są jednak ludzie, którzy po wielu latach przyjaźni wyrastają z niej. "Nic nie może przecież wiecznie trwać". Każdy z nas zasługuje na takiego przyjaciela, na taką osobę która będzie Was uzupełniać. "Jeden prawdziwy przyjaciel przyczynia się bardziej do naszego szczęścia niż tysiąc wrogów do naszego nieszczęścia." - Marie von Ebner-Eschenbach. Dlatego życzę Wam tego, abyście brnęli przez życie mając przy sobie osobę, którą śmiało możecie nazywać przyjacielem. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzę nie zaznania smaku przyjaźni, bo to jest najgorsze co może być. Dlatego kochajcie, walczcie i nie oglądajcie się za siebie bo jak to napisał Clive Staples Lewis w swojej książce "Cztery miłości" "[...] lepiej tracić niż nigdy nie spotkać".


Niezdara
16 komentarzy:

 1. Przyjaźń. Bardzo cenna wartość szczególnie w tych czasach pełnych fałszywych osób i społecznej "znieczulicy",bo przecież co mnie obchodzi czyjaś krzywda, liczę się tylko JA... Wiadomo, trzeba patrzeć pozytywnie na świat i szukać tej właśnie bratniej duszy :) Nie da się być smutnym mając przyjaciela, albo chociaż osobę która potrafi nas wesprzeć, ale nie chce być naszym przyjacielem, lub my sami tego nie chcemy. Grunt to znaleźć taką przyjaźń, która przetrwa wszystko i z której nie wyrośniemy ;) A inni? Ich i tak to nie obchodzi :D Więc niech zajmą się swoimi sprawami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest tyle pięknych cytatów. "Cieszę się, że jesteś tu ze mną Samie Gangee, w ostatnich godzinach tego świata."-Władca Pierścieni (mogą być błędy, bo pamięć bywa zawodna). I oczywiście wspomnienie Harrego i Zgredka, a także wielu innych niesamowitych postaci. Przyjaźń to kuźnia niesamowitych przygód i wspomnień, fundament nieposkromionej wyobraźni i drogi do swoistej miłości. Warty ciągłego opiewania wierszami i tekstami. W cudowny sposób przedstawiłaś odsłona tej relacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo ♥ A co do Władcy Pierścieni to było tak: "Cieszę się że jesteś ze mną, Samie. Tutaj, w ostatniej godzinie świata." Ale bardzo dobry cytat przytoczyłaś :) Dziękuję

   Usuń
 3. Niestety dzisiaj bardzo trudno jest znaleźć tego prawdziwego przyjaciela ;c

  U mnie nowy post, zapraszam!
  MÓJ BLOG - KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku ^^ Świetny post :) My właśnie teraz ratujemy przyjaźń z Kasią :( Pokłuciłyśmy się strasznie nw czy da się to odbudować :( Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ♥ Życzę Wam powodzenia! Wszystko jest do odbudowania. "Kłótnia ma czasami wartości oczyszczające". Zawsze jest szansa by było tak jak dawniej, co prawda nie wiem o co Wam poszło, ale myślę że porządna rozmowa i trochę szczerości może naprawić wszystko. Jak to napisał Stieg Larsson "- Przyjaźń - według mojej definicji - zasadza się na dwóch rzeczach - powiedział nagle. - Szacunku i zaufaniu. Oba czynniki są niezbędne. I muszą działać w obie strony. Można do kogoś żywić głęboki szacunek, ale bez zaufania przyjaźń się rozpada." Ale pamiętajcie jedno, to musi działać w obie strony. Kasia też musi chcieć tej naprawy waszej przyjaźni. Jeszcze raz powodzenia dziewczyny ;)

   Usuń
 5. Piękne zdjęcia :)
  stasslife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. "Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma." Życzę Ci, żebyś znalazła swojego przyjaciela. A może wcale nie musisz szukać? Rozejrzyj się :) W końcu każdy gdzieś tam ma swoją drugą połówkę nawet się tego nie spodziewając. Ściskam Cię mocno ♥ i powodzenia

   Usuń
  2. Ludzie wciąż przewijają się przez moje życie, ale niestety nie zostają na dłużej. Nie wiadomo dlaczego tak jest, no wygląda na to, że cały czas nie da rady chodzić tymi samymi ścieżkami.
   Dziękuję

   Usuń
 7. Trzeba naprawdę ostrożnie dobierać przyjaciół, bo czasem możemy się na niewłaściwych osobach mocno przejechać. Prawdziwa przyjaźń musi być szczera i otwarta ;)!

  zapraszam ;)
  http://sisters-blonde.blogspot.com/2016/05/red-lipstic-dama-z-klasa.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo piękny post, lubię takie style, chyba muszę do takich wrócić, bo ostatnio trochę bardzo zaniedbałam bloga :/
  A co do przyjaźni- jest piękna, kiedy jest pielegnowana i odwzajemniona. Mnie trudno o prawdziwą przyjaźn, ludzie bywają zbyt skomplikowani :(
  Ale życzę innym jak najlepiej!
  :*
  Pozdrawiaaam ♥
  lipcowaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Baaardzo, ale to baaaardzo podoba mi się Twój post, jak i cały Twój blog.
  Świetne jet to, że dajesz różnego rodzaju cytaty.
  Przyjaciół trzeba dobierać sobie ostrożnie, bo nieprawdą jest to, że poznaje się ich w biedzie. Prawdziwych przyjaciół poznajemy wtedy kiedy mamy wszystko, czego tylko chcemy, a oni nadal są z nami i niczego nie zazdroszczą.
  Pozdrawiam!
  http://adellaidee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń